Představujeme startup Proudly: hledání práce se stává zábavou

Startup Proudly kombinuje kariérní portál se sociálními sítěmi. Přeje si, aby hledání práce nečinilo lidem potíže a aby je bavilo. Jak se jim to podařilo, zjistíte na webových stránkách www.proudly.cz a o cestě k „narození“ tohoto projektu se dozvíte v rozhovoru se zakladatelem Janem Klusoněm.

O čem Váš projekt je?

Proudly určuje naprosto nový trend v hledání práce. Dnešní mladou generaci především zajímá přátelské a kreativní pracovní prostředí a na to už klasické textové inzeráty nestačí. Proudly ukazuje reálnou atmosféru a lidi ve společnosti, kteří mohou být budoucími kolegy. Každý si tak může najít společnost, do které nejlépe zapadne a kterou si zamiluje. Proudly je kombinace kariérního portálu a sociálních sítí. Z kariérního portálu zde může uživatel najít pracovní nabídky, na které může odpovídat. Ze sociálních sítí zde najde spoustu obrázků a videí přímo na kartách společností nebo i spoustu zajímavých článků a rozhovorů na našem blogu.
Klasické job portály již lidi nebaví a hledání práce je velice stresující záležitost, kde vidí stále ty samé popisy pracovních nabídek a spoustu textů. V tisících pracovních nabídek se člověk ztrácí a probouzí v něm pouze negativní emoce. Nezjistí nikdy odpověď na to, jaká ta firma je, zdali bude zapadat do kolektivu, jací jsou ve firmě lidé. My chceme, aby člověk našel odpověď na všechny tyto otázky, dřív než přijde na první pohovor. Naším cílem je, aby hledání práce bavilo každého bez rozdílu. Aby každý mohl nahlédnout do společností a zamilovat se do té, kam opravdu patří. Hledání práce může být příjemný zážitek.

Kdo všechno patřil do Vašeho týmu?

Projekt jsem spouštěl já společně se společností Studenta media a Vergilio. Na začátku se tým rychle rozrostl o prvního nováčka týmu – naší Art Directorku Báru. Následně jsme nabírali další členy týmu. Momentálně i s externisty pracuje na Proudly okolo 25 lidí.

Jakým způsobem jste na takový nápad přišli?

Dříve jsme provozovali kariérní portál pro studenty a absolventy UNIjobs.cz. Spolupracujeme také s největším kariérním studentským průzkumem UNIVERSUM, z kterého jsme čerpali mnoho informací jako například zájem mladé generace o klasické kariérní portály. Již dříve jsme pro firmy organizovali návštěvy ve firmách, kde jsme celou akci fotili a natáčeli. Tyto reportáže se těšily velké oblibě. To byl jeden z počátečních impulsů k vytvoření Proudly. Zjistili jsme, že mladí lidé chtějí vidět, jak společnost skutečně vypadá a jaká je v ní atmosféra. To se nám potvrdilo i na základě dat z průzkumů. Poté jsme již hledali inspiraci, zdali někde již takový kariérní portál existuje, a k našemu potěšení nic takového v Evropě doposud nebylo. Následně jsme začali vytvářet Proudly v podobě, v jaké je dnes.

Co bylo při přípravě projektu nejtěžší?

Nejtěžší bylo sehnat skvělý tým, který bude s námi táhnout za jeden provaz a bude je práce opravdu bavit. Této části jsme věnovali opravdu největší množství času, protože za úspěšným projektem vždy musí stát báječní lidé. Dále jsme hodně pracovali na uživatelském rozhraní, aby bylo pro uživatele příjemné, intuitivní a mohli vše skvěle využívat i na svých mobilních telefonech. Důležité pro nás také je poznat firemní kulturu společností a následně vše zachytit na fotografie a videa a zpracovat tyto informace do firemních karet.

Co byste doporučili ostatním, pokud chtějí realizovat svůj nápad?

Nebát se a jít do toho po hlavě. Proudly není náš první projekt a z každého předchozího jsme čerpali mnoho zkušeností. Zároveň mnoho lidí čeká na to, až budou mít svůj produkt naprosto 100 % dokonalý, než ho vypustí. Vypusťte projekt co nejdříve v betaverzi a laďte ho postupně za provozu. Vždy nejvíc zjistíte až díky uživatelům a stále odkládat start se nikdy nevyplácí. Znám mnoho projektů, které ladili projekt tak dlouho, až ho nikdy nespustili. My na Proudly stále ladíme vše den co den…

Na čem pracujete teď?

Stále vylepšujeme uživatelské rozhraní a přidáváme nové funkce jak pro firemní uživatele, tak pro běžné uživatele. Momentálně připravujeme i designové změny a pomalu a postupně se chystáme na expanzi do zahraničí. Na čem pracujeme neustále, to je nabírání skvělých nových lidí do našeho týmu. Budeme rádi, když se nám kdokoliv přihlásí na [email protected].

Děkujeme za rozhovor a přejeme mnoho úspěchů.

Related post

Leave a Reply

MámNapad.cz