Představujeme startup Sharygator, aplikaci pro peer-to-peer sdílení

 Představujeme startup Sharygator, aplikaci pro peer-to-peer sdílení

Jedním z finalistů letošní Social Impact Award je projekt Sharygator, který přináší platformu pro sdílení různých věcí. K projektu jsme položili pár otázek Robertovi Johnsonovi.

O čem je projekt Sharygator?
Sharygator je založen na peer-to-peer sdílení vybavení, díky kterému jedna strana ušetří a druhá vydělá na svých věcech. Je to založeno na principu sdílené ekonomiky, které je teď všude ve světě na vzestupu.

Kdo všechno patřil do vašeho týmu?
Původně jsem projekt založil sám, s tím že vývoj stránek jsem outsourcoval. Postupem času jsem do týmu nabral tři kamarády, které projekt nadchnul. Jednu slečnu jsem už dokonce zaměstnal. Náš tým je složený z mladých, nadšených studentů a čerstvých absolventů vysokých škol. Eva Clarkson se v létě bude stěhovat do USA, kde díky tomu budeme zakládat pobočku Sharygator. Ten trh má obrovský potenciál. Lidé tam jsou s podobnými koncepty více seznámeni. Mají často osobní zkušenost, a to velice pozitivní.

Jakým způsobem jste na takový nápad přišel?
Minulé léto jsem měsíc cestoval po Evropě pomocí služby Airbnb a byl jsem nad míru spokojený. Každý máme nevyužité kapacity, které by někdo jiný rád využil. Nějaký čas poté jsem si potřeboval vypůjčit stan, ale bohužel nikdo z mých známých ho neměl k dispozici. Bylo mi ale jasné, že je spousta lidí, kteří takový, jaký zrovna já potřebuji, vlastní a byli by ho ochotni pronajmout. Z toho důvodu jsem chtěl zkombinovat oba nápady ve službu, která by něco podobného zajišťovala.

Co bylo při vývoji Sharygatoru nejtěžší?
Nejtěžší pro mě bylo najít schopné a zapálené lidi. Spolupracovníci jsou na každé firmě to nejdůležitější! Když nejsem z nějakého důvodu schopný zúčastnit se pracovní schůzky, mohu tam s klidným svědomím poslat kolegy a vím, že práce bude odvedena výborně. Jsem za ně opravdu vděčný.

Co byste doporučil ostatním startupistům?
Ostatním lidem zvažující podnikání bych doporučil, aby se toho nebáli a šli do toho. Další důležitou věcí, kterou jsem se za poslední rok naučil, je neškudlit si svůj nápad pro sebe. Naopak je třeba ho probírat s reálnými lidmi, kteří vám mohou dát cennou zpětnou vazbu případně vás navést na úplně jiný úhel pohledu. Díky tomuto jsem vyřešil spoustu problémů, které bych jinak měl obtíž obejít.

Na čem pracujete teď?
Nyní pracujeme na vypilování webu z pohledu uživatelského prostředí. Chceme, aby se stránka lidem používala snadno a byla okamžitě srozumitelná. Dále věnujeme hodně úsilí vytváření povědomí o stránce, díky čemuž se vyváří nabídka na stránce a ze které plyne i poptávka. Dále za dva týdny budu skládat státní závěrečné zkoušky na ESF MU. Doufám, že to dobře dopadne.

Děkuji za odpovědi a přeji úspěch ve zkouškách i v dotažení Sharygatoru.

Related post

1 Comment

Leave a Reply

MámNapad.cz