Představujeme startup Vzpomínkovat – kalendář pro vaše blízké

 Představujeme startup Vzpomínkovat – kalendář pro vaše blízké

Pro ty, kdo chtějí potěšit své blízké zajímavým dárkem, přichází s pomocí tento projekt. Tým okolo Milana Seitlera vymyslel virtuální kalendář s vámi vloženými fotografiemi a vzkazy. Můžete tak připomenout svým blízkým, že na ně myslíte a na společné vzpomínky nezapomínáte.

O čem Váš projekt je?

Vzpomínkomat je projekt, jehož cílem je změnit nejen Vánoce k lepšímu. Vadí nám, že konec roku je hlavně ve znamení stresu a nakupování a chtěli bychom dosáhnout toho, že lidé na sebe budou více myslet a pochopí, že originální dárek, na kterém si dají záležet, je mnohem víc než dárky za tisíce.

Princip projektu spočívá v tom, že lidé mohou na našem webu vytvořit virtuální adventní kalendář pro své blízké, který se skládá z fotek, vzpomínek, zážitků a vzkazů. Tento kalendář pak darují svým blízkým ve formě mobilní aplikace a vlastní webové stránky. Obdarovaný člověk si každý den otevírá jedno políčko s překvapením. Vůbec netuší, co jej v kalendáři čeká, takže je každý den netrpělivý, aby si konečně mohl otevřít novou fotku s novým vzkazem. Díky Vzpomínkomatu si lidé mohou společně připomenout všechny oblíbené zážitky a zpříjemnit si hektický prosinec milou vzpomínkou pro každý den.

Kdo všechno patřil do Vašeho týmu?

Autorem myšlenky a celé technické podoby webu a aplikací jsem já, s některými částmi webu a aplikací mi pomáhali mí známí. V současné době pracujeme na propagaci projektu a jsme celkem tři.

Jakým způsobem jste na takový nápad přišli?

Myšlenka vznikla v roce 2014, kdy jsem vytvořil soukromý adventní kalendář ve formě mobilní aplikace, který byl pouze pro mou přítelkyni. Tento nápad sklidil v jejím okolí úspěch a tak jsem se rozhodl, že dám možnost vytvoření takového adventního kalendáře všem.

Co bylo při přípravě projektu nejtěžší?

Zcela jednoznačně to byl časový tlak. Hodně dlouho jsem s realizací nápadu váhal a s přípravami začal až na konci září. Práce bylo nakonec více, než jsem čekal – design webu, vývoj webu, dvě mobilní aplikace, plán propagace… To všechno jsem musel stíhat při plném vytížení ve vlastní firmě. Svému snu jsem tedy musel obětovat prakticky veškerý volný čas včetně nocí a víkendů. Bylo to docela náročné období, ale rozhodl jsem se, že tenhle nápad musím dotáhnout do konce a že to za žádnou cenu nevzdám.

Co byste doporučili ostatním, pokud chtějí realizovat svůj nápad?

Aby přestali snít a budovat si svůj projekt jenom v hlavě a aby se pustili do práce – co nejdříve. Důležité je mít něco v ruce, s čím už se dá pracovat. Ať už mají jakýkoliv nápad, měli by jej vytvořit v co nejmenší podobě, která bude mít základní funkce. Na tom lze snadno ověřit, že tento nápad má smysl a stojí za to jej dále rozvíjet. Často se setkávám s lidmi, kteří se do svého projektu buď vůbec nepustí, nebo naopak pustí, ale pořád na něm něco vymýšlejí, roste jim pod rukama a postupně přestane dávat smysl. Každopádně je potřeba počítat s tím, že pro své nápady a sny musí člověk hodně obětovat a že úspěch většinou nepřijde ze dne na den.

Na čem pracujete teď?

Po novém roce si dáme krátký oddech, zjistíme, jak to celé dopadlo, a pustíme se do další práce. Bude se totiž blížit Valentýn, takže nudit se určitě nebudeme. 🙂

Děkujeme za odpovědi a přejeme, ať se vašemu projektu daří.

Related post

Leave a Reply

MámNapad.cz