Představujeme startup WooGies: Revoluční aplikaci pro sdílené bydlení

 Představujeme startup WooGies: Revoluční aplikaci pro sdílené bydlení

Řada z nás bydlí ve sdíleném bytě se spolubydlícími. Vedle milé společnosti však může spolubydlení přinést i neradostné chvíle strávené dohadováním o tom, kdo co zaplatil a kdo se například nepostaral o úklid koupelny. Na tento problém se proto zaměřil tým okolo mobilní aplikace WooGies. Na otázky odpovídala Alex Štellmachová.

O čem váš projekt je?
Chceme lidem ulehčit život, předejít hádkám a nedorozuměním, a proto jsme vytvořili WooGies – appku, která řeší problémy na sdílených bytech. Dnes se už staráme o společné účty v domácnosti. V následujících měsících přídáme i úklid, nákupy a postele. Nejžádanější jsou právě účty, proto jsme jimi začali. Už se vám nikdy teda nestane, že budete mít pocit, že si nejste se spolubydlícími kvit, ulehčí se nakupování a zlepší úklidový režim. No a v neposlední řadě zamezíme překvápkům zamilovaným, že z ničeho nic je na bytě spolubydlící, když tam vlastně vůbec neměl být.

Kdo všechno patřil do vašeho týmu?
Náš hvězdný tým se zatím skládá ze tří lidí. Základní myšlenka a vize je prací našeho vizionáře – Richarda Maloviča, který je zároveň naším lídrem. Programování kompletní appky má na starosti náš ajťák Jirka Erhart a já Alex Štellmachová pracuji na PR a mám na starosti zejména osobní kontakt s cílovkou, tedy se spolubydlícími lidmi.

Jakým způsobem jste na takový nápad přišli?
Richard je v zásadě člověk posedlý náklady a očividně ho dobré účty trápí kudy chodí. A tak když viděl podobné služby jinde, chopila se ho vize to udělat větší, atraktivnější a především dostat dobré účty a vůbec jasné vztahy k co nejvíce lidem.

Co bylo při přípravě projektu nejtěžší?
Nejtěžší je trpělivost a úpěnlivost, kterou musí člověk mít. Nic se nezrodí za 14 dní, což je trochu tvrdé zjištění pro mladé lidi.

Co byste doporučili ostatním, pokud chtějí realizovat svůj nápad?
V týmu se řídíme heslem Sky is the Limit – neboli budeme se zlepšovat, než se nedotkneme aspoň oblohy :-). Našim budoucím kolegům bychom doporučili to stejné. Ať pracují na všech šílených nápadech a v jeden den zjístí, že vytvořili něco dechberoucího.

Na čem pracujete teď?
V tuhle chvíli finišujeme launch pro marketingovou kampaň, od které si slibujeme první solidní základnu uživatelů, která by měla začít tvořit virtuální komunitu lidí a říkat si WooGies :-). Kdo bydlí na bytě a používá naši službu, může si ode dneška říkat WooGie :-).

Related post

Leave a Reply

MámNapad.cz