Představujeme startup Xslužby.cz: Poptávkový systém pro každého

 Představujeme startup Xslužby.cz: Poptávkový systém pro každého

Řada z nás pro své vlastní projekty i soukromý život potřebuje občas nějakou službu. Nový poptávkový systém Xslužby.cz funguje právě pro tyto účely. K jeho přípravě jsme položili pár otázek manažerce projektu Natálii Štěpánové.

O čem váš projekt je?
Náš projekt zaměřen především na nabídku a poptávku služeb malých podnikatelů, ale třeba i brigádníků, kteří si chtějí jen přivydělat. Kdokoliv může zveřejnit na našich stránkách nabídku svých služeb, nebo poptávku po službách. Základní profil je úplně zdarma a počítáme s tím, že tak to bude i nadále. V budoucnu počítáme se zpoplatněním jen některých věci jako třeba topování inzerátů aj. Kontakt na inzerujícího také můžou návštěvníci stránek získat úplně zdarma, stačí se jen bezplatně zaregistrovat.

Kdo všechno patřil do vašeho týmu?
To je takový rodinný projekt. Můj manžel je PHP programátor, má na starosti programovaní a podporu stránek, správu hostingu atd. Já dělám v podstatě projektového manažera a zabývám se reklamou, analýzou a vypracováním strategie rozvoje.

Jakým způsobem jste na takový nápad přišli?
Jelikož jsme oba pracovali na volné noze, všechno to začalo vlastně hledáním portálu pro propagaci nabídky našich vlastních služeb na internetu. Zanedlouho jsme zjistili, ze takových portálu je málo, a ty existující buď jsou zpoplatněné, anebo nejsou kvalitní. Tak jsme začali uvažovat, jestli neuděláme ten svůj, který bude o něco víc přátelský k uživatelům: inzerovaní bude zdarma a bez žádných skrytých poplatků s jednoduchou registraci, kvalitním interním systémem vyhledávání. A inzerce se budou dobře vyhledávat na Seznam.cz a Google.cz. Tak po půlroce jsme zprovoznili beta-verzi Xslužeb.

Co bylo při přípravě projektu nejtěžší?
Měli jsme několik nápadů najednou, a nebylo jednoduché odhadnout, jaký z nich má největší šance. Uvažovali jsme o internetovém tržišti (jako třeba fler.cz), nebo o portálu outsourcingových služeb na dálku (jako easytask.cz). Ale nakonec jsme rozhodli pro podnikatelské služby v širším pojetí. Dalším úzkým místem byl graficky návrh. Předělávali jsme to několikrát a pořád považujeme grafiku za nedokonalou, budeme to ještě předělávat.

Co byste doporučili ostatním, pokud chtějí realizovat svůj nápad?
Nejdřív si zamyslet nad tím, jestli je ten nápad opravdu bude fungovat a odpovědět si na otázky jako třeba, „proč to bude fungovat?“, „jaké chyby udělali ostatní, kdo měl podobné projekty?“, „proč to nefungovalo u nich a bude u mě ?“. Taky je třeba vždycky myslet na uživatele a dívat se na svůj projekt z jejich hlediska.

Na čem pracujete teď?
Na Xslužbách jsme teprve na začátku, máme ještě před sebou spoustu práce. Potřebujeme zvýšit návštěvnost, přilákat více inzerentu a návštěvníků. Dalším klíčovým krokem bude monetizace, to na nás ještě čeká.

Děkuji za odpovědi a přejeme, ať projekt postupuje zdárně.

Related post

Leave a Reply

MámNapad.cz