Představujeme startup Zendoro, inteligentního pomocníka pro nákup i prodej nemovitostí

 Představujeme startup Zendoro, inteligentního pomocníka pro nákup i prodej nemovitostí

Realitní trh po doznění ekonomické krize výrazně oživil. V tomto kontextu usnadní nákup nemovitosti internetové tržiště nemotivostí Zendoro. K projektu nám na otázky odpovídal Zdeněk Vašata.

O čem váš projekt je?
Projekt Zendoro je internetové tržiště, které lidem usnadňuje prodej nemovitostí bez realitní společnosti, a to online z pohodlí domova. Společnost agreguje na jednom portále právníky, banky, poradce, kteří zajišťují potřebné služby pro bezstarostný a rychlý průběh realitní transakce.
Společnost tedy chce potencionální zájemce o inzerovanou nemovitost přesměrovat na sebe a každého z nich prověřit tak, aby samotní prodejci neztráceli čas například s makléři z realitních kanceláří. Vybrané nabídky na schůzky se poté jednoduše nahrají do přehledné aplikace. Je samozřejmostí i zajištění nafocení a vytvoření virtuální prohlídky nemovitosti, peněžní úschovy v bance či přepis v katastru nemovitostí. Veškeré služby jsou pak zahrnuty ve fixní provizi 39 990 Kč. Tato cesta prodeje je tedy i výrazně levnější než u klasické realitní společnosti s procentuální, často 6cifernou, provizí.

Kdo všechno patří do vašeho týmu?
Zakladatelský tým tvoří Tomáš Juchelka, Andrej Sýkora a Adéla Bezstarosti. Tomáš společnost vede a určuje strategii firmy, Andrej má na starosti web developement a Adéla řídí sales a operations.

Jakým způsobem jste na takový nápad přišli?
Nápad přišel, když zakladatel Tomáš Juchelka řešil prodej nemovitosti v rodině. V průběhu celého procesu se setkal s velkým množstvím překážek. Nabízené služby zdaleka kvalitativně neodpovídaly vysokým provizím realitních kanceláří. Při hledání řešení problému se pak inspiroval úspěšnými projekty ze zahraničí, kde podobný koncept již úspěšně funguje.

Co bylo při přípravě projektu nejtěžší?
Nejtěžší bylo sestavit kompetentní tým, kde jsme chtěli přátelský kolektiv s různorodými specializacemi.

Na čem pracujete teď?
V současné době se zaměřujeme hlavně na získání nových nabídek a úspěšném prodeji prodávaných bytů.

Děkujeme za odpovědi a přejeme, ať se projekt daří úspěšně rozvíjet.

Related post

Leave a Reply

MámNapad.cz