Představujeme startup Zvednout to?, iOS aplikaci, která vás zbaví trápení s telefonáty

 Představujeme startup Zvednout to?, iOS aplikaci, která vás zbaví trápení s telefonáty

Vývojáři Jan Čislinský s Igorem Kulmanem se rozhodli vyvinout aplikaci, která jednou pro vždy vyřeší majitelům iPhonů problém s otravnými telefonáty od neznámých čísel, za kterými se často skrývají různé finanční služby, telemarketing, nebo výzkum. K aplikaci jsme autorům položili pár otázek.

Co aplikace nabízí uživatelům?
Aplikace uživatele jablečných produktů upozorní na to, když jim zavolá nebezpečné a nebo obtěžující číslo. A to tak, že v okamžiku, kdy nějaké takové číslo zavolá, zobrazí přímo na obrazovce iPhonu jeho popis, například Telemarketing. Uživatel se pak může svobodně rozhodnout, zda s touto informací chce hovor uskutečnit, nebo raději zavěsí.

Jak vás napadlo vytvořit podobnou aplikaci?
Již delší dobu jsme měli neuspokojenou potřebu takovou aplikaci v telefonu mít, protože nás pravidelně někdo obtěžuje. Když to Apple s příchodem nového systému – iOS 10 – umožnil, neváhali jsme a pustili jsme se do programování.

Jak Zvednout to? vlastně funguje?
Základem aplikace je kvalitní databáze, která nyní čítá téměř 8 000 čísel. Aplikace tato čísla poskytne operačnímu systému i s popiskem. V případě, že takové „označené“ číslo zavolá, systém ho automaticky označí popiskem z aplikace.
Aplikace nevyžaduje přístup ke kontaktům uživatele, vše je tedy maximálně bezpečné, respektujeme tak soukromí uživatelů.
Dále aplikace nabízí hlášení nových čísel, díky čemuž se databáze stále rozrůstá.

V čem je vaše aplikace unikátní?
Je to především naše databáze čísel a taky to, že si vážíme našich uživatelů. Vše se snažíme dělat na 100 % s důrazem na uživatelský prožitek. Je pro nás důležité, aby každý uživatel vždy chápal, kde se nachází a co na daném místě může dělat.
Abychom byli schopní dosáhnout takového stavu, pravidelně provádíme uživatelské testování, díky kterému zjišťujeme, jak uživatelé chápou naši aplikaci, respektive co nechápou.

Co byste doporučili ostatním, pokud chtějí vyvinout vlastní aplikaci?
To je těžké takhle říct, hodně moc záleží na tom, co daný člověk ovládá. V našem případě není problém vyvinout aplikaci, protože jsme programátoři, kde máme problémy je pak marketing. Člověk, který má zkušenosti s marketingem to zase bude mít těžké s vývojem, protože práce programátorů je drahá a v případě těch levnějších zase není zaručen dostatečně kvalitní výsledek.
Doporučit by tedy šlo jen to, aby si člověk pro realizaci svého nápadu naše tým, kde každý bude zastávat svoji roli a bude k práci přistupovat zodpovědně.
Každopádně my sami jsme otevřeni jakékoliv budoucí spolupráci, pokud má někdo nápad, který chce realizovat, tak nás klidně může kontaktovat. Na druhou stranu také hledáme lidi, kteří by nám pomohli s propagací aplikací, které vytváříme.

Na čem pracujete teď?
Aktuálně rozšiřujeme funkce aplikace Zvednout to?. Od samotného vydání jsme přidali správu nahlášených čísel, hodnocení u čísel a nyní připravujeme přímé blokování.

Je něco, co byste rádi sdělili našim čtenářům?
Snad jen, že si můžou stáhnout aplikaci v App Store na následujících odkazech a také, ať se nás nikdo nebojí kontaktovat s jakoukoliv nabídnou spolupráce – jsme zapálení vývojáři, které tvorba aplikací baví.

Aplikaci si můžete prohlédnout v iTunes.

Related post

Leave a Reply

MámNapad.cz