Projekt virtuálního vizážisty HappyHair.cz roste

 Projekt virtuálního vizážisty HappyHair.cz roste

Virtuální vizážista HappyHair.cz je unikátní webová služba, která uživateli umožňuje vyzkoušet si účesy a zboží na vlastní fotce. Vznikla už v roce 2008 a od té doby se v ní registrovalo více než 1,7 milionů uživatelů, z nichž přes 100.000 zaplatilo ze její prémiovou verzi. Pokud by se do statistik počítali i uživatelé smluvních partnerů, tak by toto číslo překročilo hranici 10 milionů uživatelů, z nichž téměř polovinu tvoří uživatelé ze západní Evropy a USA.

I přes úspěch a slušné tržby se provozovatel rozhodl zpřístupnit od července 2014 celou službu bezplatně. Cílem bylo zvýšení příjmů z reklamy a prodeje licencí technologie, jejímž je jediným výrobcem v Evropě. Taktika se vyplatila – po třech měsících bezplatného fungování vzrostl celosvětově počet pravidelných uživatelů na 230 000 a průměrný čas strávený na webu až na osm minut.

Česko-slovenský projekt Virtuálního vizážisty HappyHair vyvinul technologický tým pod vedením Ondreje Bagina a Petra Soósa ještě v dobách, kdy tato technologie byla sotva v plenkách. Na rozdíl od amerických konkurentů, jako jsou Taaz.com nebo Dailymakeover.com, se zaměřuje zejména na řešení pro ecommerce. Technologii, na níž běží HappyHair využily například Rossmann, Parfums.cz, Loreal, MAX factor a další.

Firma momentálně hledá investora pro expanzi na zahraniční trhy s unikátním řešením na bázi HTML5 pod názvem Virtooal, které umožní internetovým obchodům automatickou implementaci Virtuálního zrcadla do svých e-shopů. Cílem technologie je přinést e-shopům poslední výhodu kamenných prodejen, kterou je možnost si zboží nejprve vyzkoušet. Řešení by mělo napomoci získat pro internetové nakupování i ty, kteří preferují fyzický nákup zboží, zvýšit míru konverze a snížit počet reklamací a vráceného zboží.

Zdroj: Protext

Related post

Leave a Reply

MámNapad.cz