První pracovna v parku už stojí. V pražských Riegrových sadech zcela zdarma

V Riegrových sadech se veřejnosti otevřela Pracovna v parku. Pro každého kolemjdoucího je zdarma, může si zde sednout s notebookem nebo třeba novinami. Na místě je wi-fi a dokonce zásuvka. Toto místo vymysleli a zrealizovali během léta lidé z žižkovského “co-worku” Pracovna. Finance se jim podařilo získat od jednotlivců a firem prostřednictvím veřejné sbírky na portálu Hithit. Zbytek doplatila Nadace Vodafone ČR.

“Vznik Pracovny v parku financovali z poloviny konkrétní lidé, kterým to celé přišlo jako dobrý nápad a chtěli, aby takové místo v Praze vzniklo,” přibližuje Andrea Kosařová z Pracovny. “Jedna čtvrtina  peněz se posbírala díky firmám – děkujeme zejména portálu jobs.cz a společnosti Microsoft ČR. Poslední čtvrtina pak přišla od Nadace Vodafone ČR,” vysvětluje. “My jsme do toho všeho pak dali nemalou dávku své energie a nadšení, protože jak se ukázalo v průběhu, tak zrealizovat původní nápad zas tak jednoduché nebylo,” dodává. Pracovnu v parku podpořila rovněž Městská část Praha 2. Bezplatné mobilní datové připojení zajistila společnost Vodafone.

Pracovna v Riegrových sadech vznikla jako detašované pracoviště žižkovské Pracovny. Zatímco pracovna v parku je pro všechny zdarma, v Pracovně pod střechou ve Vlkově ulici si už za svůj pracovní stůl zaplatíte. Kromě pracovních míst ve sdílené kanceláři tam najdete také prostor pro semináře, workshopy a setkání všeho druhu. Součástí prostor ve Vlkově ulici je také kavárna s wi-fi, kde si můžete dát dobrou kávu, víno i něco menšího k jídlu.

Pracovat v Riegrových sadech budete moci až do 8. listopadu. “S příchodem zimy bychom Pracovnu v parku rádi přemístili do krytého veřejného prostoru, který zatím vybíráme a jsme otevřeni návrhům veřejnosti,“ představuje zimní sezónu pracovny v parku Petra Seidlová, vedoucí projektu “Na jaře příštího roku pak zase zaujme své místo v parku,” dodává.

Zdroj a foto: TZ organizátora

Related post

Leave a Reply

MámNapad.cz