Rodinné Aktivity: Organizovala jsem výlety pro děti v mém okolí, dnes vytvářím programy pro rodiny z celé ČR

 Rodinné Aktivity: Organizovala jsem výlety pro děti v mém okolí, dnes vytvářím programy pro rodiny z celé ČR

Rodinné Aktivity jsou dalším příkladem, kdy pokud někdo dělá co ho baví, může z toho vzniknout úspěšný a zároveň prospěšný projekt. O myšlence organizovat volný čas rodinám a vzniku projektu jsme si povídali s Leonou Burkoňovou.

O čem váš projekt je?
Hlavním smyslem projektu je podpora rodiny jako celku, kdy nabízíme rodinám a dětem využití volného času pro celou rodinu.
Rodinné Aktivity zahrnují výlety pro děti, letní i zimní pobyty pro rodiny s dětmi, mimoškolní volnočasové kroužky pro děti, hlídání dětí, ženské kruhy, jednorázové akce, lyžařské kurzy.
Při těchto aktivitách využíváme 9místní auto, kterým děti vozíme na výlety, dovážíme odpoledne z jeslí, školek, družin. Tyto služby postupně nabízíme i do dalších měst. Pro všechny své aktivity využíváme nabyté odborné vzdělání, na které kladu velký důraz.

Kdo všechno patřil do vašeho týmu?
Hlavním tvůrcem projektu Rodinných Aktivit jsem já. V současné době se mnou spolupracují maminky na mateřské dovolené, které vedou některé zájmové kroužky pro děti, dále kolegyně, které se mnou pracují na pobytech a táborech a výuce lyžování a také spoustu dobrovolnic, které mi pomáhají při různých jednorázových akcích.

Jakým způsobem jste na takový nápad přišli?
Moje původní profese je průvodce cestovního ruchu a profesionální instruktorka lyžování. Po revoluci, kdy se hranice otevřela světu, jsem v letních měsících jezdila s lidmi po Evropě i Asii a v zimních měsících jsem učila dospělé i děti lyžovat ve Špindlerově Mlýně.
Na mateřské dovolené jsem neustále vymýšlela programy pro své 3 děti a organizovala pro ně výlety po celé republice. Postupně jsem si přibírala i děti svých známých. To mě přivedlo k nápadu, pořídit si 9místní auto a živit se vyplňováním volného času dětí tím, že pro ně budu organizovat výlety. Postupně jsem začala organizovat zájmové kroužky pro děti a vytvářet programy pro rodiny s dětmi z celé republiky.
Samozřejmě jsem si dodělala i potřebné vzdělání. Jsem průvodce cestovního ruchu, lyžařský instruktor, profesionální chůva, akreditovaná pečovatelka pro děti 3 – 15 let, pedagog volného času a své vzdělání stále doplňuji, nyní dálkovým studiem VŠ obor speciální pedagogika.

Co bylo při přípravě projektu nejtěžší?
Nejtěžší je uvést vše do chodu. Také přesvědčit lidi, že tato služba funguje a že se nemusí bát svěřit své děti do naší péče. V dnešní době je tato obava pochopitelná. V našem městě jsem to měla trochu jednodušší, protože jsem pracovala v DDM, kde jsem spolu zakládala mateřské centrum, o jehož chod a program jsem se 3 roky starala, tudíž mě lidé znají. Těžší je získat důvěru lidí z jiných měst, kde také organizujeme výlety pro děti.

Co byste doporučili ostatním, pokud chtějí realizovat svůj nápad?
Je třeba věřit si a vydržet. Mít před sebou cíl, vizi, kterou chcete dosáhnout. I když se nedaří, vydržet a nevzdávat to. Samozřejmě mít okolo sebe lidi, kteří vás v případě neúspěchů podporují a motivují.

Na čem pracujete teď?
Nyní mě čekají pobyty pro rodiny s dětmi, příměstské tábory a výlety. Plánuji zimní pobyty pro celé rodiny s dětmi ve Špindlerově Mlýně a v Rakousku. Na našich zimních pobytech jde hlavně samozřejmě o výuku lyžování, ale hlavně starání se o děti po celý den. Zatímco dospělí si užívají lyžování, my učíme děti lyžovat, večer se staráme o jejich zábavu, v noci děti hlídáme – prostě pohodová dovolená pro rodinu s dětmi, co říkáte?

Určitě ano. Děkujeme za odpovědi a ať vládne na vašich akcích pohodová atmosféra.

Related post

Leave a Reply

MámNapad.cz