S LITS Global si můžete vyzkoušet život v rozvojové zemi a pomoci dobré věci

 S LITS Global si můžete vyzkoušet život v rozvojové zemi a pomoci dobré věci

V dalším rozhovoru jsme si povídali se Zdeňkem Fousem. Představujeme tak další inovativní projekt a to LITS Global, který organizuje výjezdy do rozvojových zemí pro zaměstnance korporací.

Co je vlastně LITS Global?

LITS Global spojuje cestování do exotických zemí, týmovou práci a rozvoj místního společensky prospěšného podniku. Během tří týdnů se účastníci našich projektů stanou součástí místní kultury a okusí místní život na vlastní kůži – ne jen jako turisté, ale téměř jako místní.

Kdo všechno patřil do vašeho týmu?

Hlavní tým tvoří čtyři lidé – Zdeněk Fous, Marek Beran, Jan Krahulík a Veronika Losová.

Jak vás takový nápad napadl?

Všichni čtyři máme blízko k cestování i k společensky prospěšnému podnikání. Na univerzitě jsme byli součástí mezinárodní organizace AIESEC a pořádali podobné projekty. Jenže to jsou projekty pro studenty. Později jsme přišli na to, že podobný program pro dospělé zcela chybí. Přitom z pohledu rozvojových zemí mohou právě dospělí, odborníci ve svém oboru, nejvíce pomoci. Tak jsme se do toho pustili.

Co bylo při přípravě projektu nejtěžší?

Nejtěžší bylo převést vše z pěkných řečí a myšlenek do reality. Prostě říct: „Tak, a v srpnu jedeme a přes to nejede vlak.“

Co byste doporučili ostatním, pokud chtějí realizovat svůj nápad?

Prostě to zkusit. Promyslet hrubě koncept, nechat si ho zfeedbackovat a pak se do toho pustit. Nemá cenu čekat, až bude koncept 100 %. Protože koncept je koncept a dokud to nezkusíte, tak vás polovina věcí nenapadne. Zrealizováním pilotu zjistíte víc, než miliónem feedbacků.

Na čem pracujete teď?

Teď zrovna finišujeme přípravy na druhý projekt. Máme účastníky, společensky prospěšnou firmu v Indii, tak je teď propojujeme, abychom byli co nejvíce připravení pro samotný pobyt v Indii. Kromě toho ale pracujeme na nabídce pro firmy. Našim cílem je nabízet program velkým mezinárodním firmám jako součást jejich programu na rozvoj zaměstnanců.

Děkuji za odpovědi a přeju, ať se projektu daří.

Related post

Leave a Reply

MámNapad.cz