SledujDivadlo.cz: Záznamy z divadelních představení online

 SledujDivadlo.cz: Záznamy z divadelních představení online

Chodíte rádi do divadla? Pak vás může nadchnout připravovaný projekt SledujDivadlo.cz. Umožní totiž zhlédnout divadelní představení z řady českých divadel online. Nebudete tak závislí na tom odkud jste, nebo jestli máte večer čas, podíváte se kdykoliv. O tom, jak projekt vzniknul, jsem se bavil s Martinem Zavadilem

O čem váš projekt je?
Sleduj Divadlo je projekt prodeje záznamů divadelních představení z divadel České republiky. Mezi spolupracující divadla patří divadla z Brna (například Divadlo Husa na Provázku, nebo HaDivadlo), z Prahy (kupříkladu Dejvické divadlo, A-Studio Rubín nebo Divadlo Komedie) ale i z Ostravy (Divadlo Petra Bezruče) nebo Slovácké divadlo z Uherského Hradiště.

V podstatě bude projekt fungovat tak, že přijdete na stránku SledujDivadlo.cz, vyberete si představení a podle situace, ve které se nacházíte, si zvolíte způsob sledování záznamu představení. Tedy buď zhlédnete představení online, či si jej stáhnete do počítače, nebo si koupíte fyzický balíček s DVD, programem inscenace, a dalšími informacemi o představení. Ten vám pak přijde domů.

Kdo všechno patřil do vašeho týmu?
V tomto projektu nejde mluvit ani tak o týmu, jako spíše o síti spolupracovníků. Já celý projekt řídím a domlouvám se se spolupracovníky jako jsou kameramani, překladatelé, právníci a další. Do jakéhosi širokého týmu vlastně patří i divadla nebo zástupci autorských práv. Těch spolupracujících subjektů je u SledujDivadlo celá řada a jen vyjmenovat všechny by vám vystačilo na pěkně tlustý odstavec.

Jakým způsobem jste na takový nápad přišli?
Všechno co kdy přenášelo informace je dnes nějakým způsobem digitalizované a přístupné na internetu. Hudba, vizuální umění, knihy, filmy,… Jediným „médiem“ které na internetu není je právě divadlo. Samozřejmě nejde úplně přenést zážitek z živého představení do jeho záznamu, o to ani nejde. Jde o to, zpřístupnit divadelní inscenace lidem, kteří se z finančních či časových důvodů nedostanou například do skvělého divadla Petra Bezruče z Ostravy, protože jsou z Mostu a je to jednoduše daleko. Jde o to, umožnit těmto divákům zážitek ze skvělého divadla, nezávisle na tom, z kterého konce republiky jste.

Co bylo při přípravě projektu nejtěžší?
Projekt je stále ve fázi rozjezdu, takže nejtěžší je celý projekt spustit, ukázat že je to možné. Kdybyste se ptal co je nejsložitější, tak odpovím, že rozhodně autorská práva. Ale to je projektu takového druhu jako je SledujDivadlo lze očekávat.

Co byste doporučili ostatním, pokud chtějí realizovat svůj nápad?
Ať začnou. Pokud si nejsou jistí jestli má jejich nápad smysl, ať si zjistí náklady a spočítají si zda se jim to vyplatí. Pokud si ani pak nebudou jistí, ať se přihlásí do nějaké z mnoha soutěží pro začínající podnikatele, tam dostanou neocenitelné reakce a rady. Ať to vysvětlí někomu kdo tomu vůbec nerozumí. Když se mu to bude líbit, čeká už „jen“ spousta práce.

Na čem pracujete teď?
Finišují se webové stránky, zuřivě podpisuji smlouvy a přemýšlím jak moc by s věcmi pohnul investor.

 

Divadelní novinky můžete sledovat i na webu Divadelnik.cz

Related post

Leave a Reply

MámNapad.cz