Sousedmese.cz: Zapojte se do dění ve svém okolí

 Sousedmese.cz: Zapojte se do dění ve svém okolí

Představujeme další kreativní nápad, který se podařilo realizovat. Internetová stránka Sousedmese.cz se zaměřuje na podporu komunitního života a prezentuje různé akce, kterých se můžete účastni i vy. Jak celý projekt vzniknul?

O čem váš projekt je?

Souseďme se chce posílit a rozvíjet vztahy v komunitách v ČR. Chceme dát lidem možnost zapojit se do dění kolem sebe, ať už chtějí ve svém okolí něco změnit či jenom uspořádat akci pro své sousedy. Web Sousedmese.cz slouží jako unikátní přehled akcí, které jinde pohromadě nenajdete. Jsou to takové akce, jejichž hlavním cílem je umožnit lidem trávení společného času a vzájemné seznámení. Tento komunitní prvek je důležitý a sousedmese.cz odlišuje od např. kulturních přehledů. Tematicky nejsou kladena žádná omezení, na webu najdete akce pro děti, workshopy či s kulturním nebo sportovním zaměřením. Zároveň chceme, aby se návštěvníci webu inspirovali tím, co připravují sousedé pro své okolí jinde. Uživatelé webu se také mohou přihlásit k odběru akcí ze svého okolí.

Kdo všechno patřil do vašeho týmu?

Za sousedmese.cz stojí ženský čtyřčlenný tým. Některé z nás studují a některé pracují. Vývoj webu řešíme externě.

Jakým způsobem jste na takový nápad přišli?

Naším původním nápadem bylo spíše vytvořit web, který by umožňoval komunikaci v lokálních komunitách a taky mezi občany a samosprávami. Když jsme si všimly, že podobnému tématu se věnují již jiné projekty, rozhodly jsme se jít spíše tímto komunitním směrem.

Co bylo při přípravě projektu nejtěžší?

Nedomníváme se, že nejtěžší je už za námi. Zatím jako nejtěžší část projektu vidíme současnou fázi, kdy usilujeme o zvýšení počtu uživatelů našich stránek.

Co byste doporučili ostatní, pokud chtějí realizovat svůj nápad?

Hodně výdrže, motivace a nevzdávat to!

Na čem pracujete teď?

Především na medializaci projektu a získávání nových uživatelů a partnerů.

Děkujeme za rozhovor a přejeme, ať se vašemu projektu daří.

Related post

Leave a Reply

MámNapad.cz