Soutěž „Hledáme vynálezce!“ ocenila nejlepší nápady

 Soutěž „Hledáme vynálezce!“ ocenila nejlepší nápady

Projekt „Hledáme vynálezce!“, o kterém jsme se zmiňovali v zářijovém článku, dospěl do finále. Komise složená ze zástupců partnerů projektu ve dvoukolovém hodnocení vybrala nejlepší nápady a vynálezy.

Viasat Explorer poté jejich autory, Jaroslava Mislera, Miloslava Heringa a Ondřeje Zbytka, odměnil zajímavou finanční částkou. Během září a října letošního roku mohli autoři přihlašovat své nápady a vynálezy, které pak komise v listopadu pečlivě prostudovala a zhodnotila. „Komise neměla hodnocení vůbec jednoduché, protože byla přihlášena spousta zajímavých nápadů a mnoho z nich by si zasloužilo cenu,“ říká Ines Gáliková, Country Manager společnosti Viasat Broadcasting pro Českou a Slovenskou republiku.

První cenu si odnesl nápad na vytvoření pneumatického nárazníkového systému a místo druhé připadlo na projekt navrhující speciální úpravu kolečkových bruslí. Třetí místo si pak vysloužil supravodivý setrvačník. Mezi přihlášenými nápady byly nejčastěji zastoupeny vynálezy technického rázu, hodnoceny však byly i inovace ze sociální oblasti, zábavy a zdravotnictví. „Vítězné nápady a vynálezy nejvíce kombinovaly samotnou praktičnost nápadu, technické provedení a možnost uvedení do praxe“, shodují se členové komise Martin Smrž, marketingový ředitel UPC Česká republika, a Miloš Hernych z Ústavu pro nanomateriály, pokročilé technologie a inovace Technické univerzity v Liberci.

Zdroj: PROTEXT

 

Related post

3 Comments

  • pokud vás zajímají patenty, které využívají světové firmy jako Raytek, Testoterm, Ahlborn, a další, jsou českého původu se světovou novostí a bez vazby na původce, stáhněte si mé články a patenty na mých stránkách!

    ivan stránský

  • Dobrý den,nápadu je spousta jen nejsou peníze,ani čas při práci dělat prototip. Tak bych se chtěl zeptat jak to tady funguje,jestli musí být prototip nebo jen nápad a co za něj samozdřejmě. Jeden prototip jsem udělal ale jak řikám,neni na to moc času a peněz,takže by ještě chtělo vychytat nějaké mouchy ale funguje.S pozdravem Oravec

Leave a Reply

MámNapad.cz