Představujeme startup Spoteee: Konec nudy na běžícím pásu

Chodíte do fitka pravidelně běhat a už vás nebaví koukat do zdi? Nový projekt Spoteee pro vás vytvořil aplikaci, která simuluje běh v reálném světě. Přečtěte si více o tomto zajímavém nápadu.

O čem Spoteee je?
Spoteee je o radosti z pohybu (běhu či chůze). Na celém světě jsou denně na páse ve fitkách tisíce lidí a dívají se buď do zdi nebo často na nesouvisející pořady v TV. Se Spoteee se můžete projít kolem římského Kolosea nebo se proběhnout po londýnském Hyde Parku a nudný běh ve fitku si tak více užít.

Kdo všechno patřil do vašeho týmu?
Tým Spoteee má pět členů. Důležité jsou pro nás zkušenosti z programování, z obchodní činnosti a marketingu, z natáčení, focení, z grafiky, ale také využijeme fyzickou zdatnost a lásku ke sportu a cestování. To vše se u nás spojilo a díky tomu můžeme budovat službu Spoteee.

Jakým způsobem jste na takový nápad přišli?
Bráchové Honza a David byli takto jednou na běhacím pásu a řekli si – to je děsná nuda se koukat do zdi, je to jak ve vězení a jelikož David točil v té době různé svatby a vyznal se v natáčecích technologiích, tak byl nápad na Spoteee na světě. Pak se tým doplnil o další 3 členy, aby se pokryly všechny podstatné oblasti pro fungování firmy a začlo se na nápadu pracovat.

Co bylo při přípravě projektu nejtěžší?
V začátcích bylo nejtěžší nechtít všechno hned a 100%, takže jsme vytvořili co nejdříve funkční beta verzi, kterou od té doby neustále zlepšujeme.

Vytváříme nový produkt a budujeme trh, tudíž každý den řešíme spoustu malých i velkých překážek. Ať jde o modifikaci operačního systému, vývoje uživatelsky příjemného rozhraní, zdokonalování stabilizační technologie natáčení, nebo vyjednávání s majiteli fitness center, ke kterým je opravdu velký oříšek se někdy dostat.

spotee

Co byste doporučili ostatním, pokud chtějí realizovat svůj nápad?
Ať si stanoví jasný cíl a den za dnem na něm pracují a nenechávají se vyrušovat různými jinými nápady, které by odlákávaly pozornost od daného hlavního cíle.

Na čem pracujete teď?
Nyní se dokončuje produkt pro indoor cycling (SPINNING, SCHWINN etc.) – obecně sálové lekce, kde jede skupinka lidí na kole. Díky novince Spoteee cycling se budou moci projet po západním pobřeží USA, po Novém Zélandu nebo po slunné Kubě či zasněženém Islandu. A to všechno během jedné 60 min. lekce.

Děkuji za odpovědi. Ať se vám podaří tento zajímavý projekt dotáhnout do úspěšného konce.

Related post

Leave a Reply

MámNapad.cz