Tipformio: Kvalitní služby doporučené přáteli

 Tipformio: Kvalitní služby doporučené přáteli

Reference na služby, kterým nejvíce věříme, přichází od lidí, co dobře známe. Právě této skutečnosti využívá startup Tipformio. Služba vás propojí s lidmi ve vašem okolí, kteří mají zkušenost s firmou, kterou potřebujete. Můžete se tak poučit z jejich referencí.

O čem Tipformio je?

V minulosti každý z nás něco zařizoval, sháněl nebo stavěl. Vždy nás na začátku děsila jedna věc, jaká firma bude schopná dodat mi službu v kvalitě, ceně a čase, který si představuji? Ti šťastnější z nás náhodou zaslechli od známého, že podobnou situaci nedávno řešil a většinou se potom rozhodli právě pro tuto firmu. Zbytek je ale odkázán na ostatní informační zdroje jako internet, reklamy nebo odborníky. Informací je vždy nadbytek, ale vybrat z nich ty kvalitní a pravdivé je velmi obtížné.

Tipformio přichází s řešením jak se efektivně propojit s lidmi, kterým věříme, a sdílet informace o kvalitních firmách pro různé životní situace.

Naše propojenost v elektronickém světě se doposud orientuje hlavně na sdílení zážitků. Pro mladší generaci je život bez sociální sítě již téměř nepředstavitelný, pro lidi nad 40 jsou sociální sítě spíše zábavou bez reálnějšího využití. Tipformio umožňuje využít současné propojenosti lidí ke zhodnocení jejich zkušenosti s určitou problematikou a propojí je přímo s lidmi, kteří se v dané situaci právě nacházejí. Důvěryhodnost je zajištěna právě naším výběrem na sociální síti, propojeni jsme hlavně s lidmi, kteří jsou nám více či méně blízcí a kterým věříme.

Hlavním těžištěm je sdílení reálných pozitivních zkušeností s určitou službou s vybranými přáteli a kolegy. Tipformio pomůže se správně zeptat, v reálném čase analyzuje zkušenosti propojených přátel a kolegů a nabídne přednostně ty, kteří mají pravděpodobně největší zkušenost s hledanou oblastí. Po odeslání každý z nich najde na své sociální síti privátní příspěvek s žádostí o pomoc. Odpověď každému zabere nanejvýš 2 minuty. Během hodin až dnů tak obdržíte kontakty na konkrétní kvalitní firmy, se kterými byli vaši přátelé spokojeni.

Kdo všechno patřil do vašeho týmu?

Hlavní jádro týmu projektu jsou tři lidé – Jiří Koptík, Michal Zíma a Filip Suk. V průběhu projektu nás ale podporují dobrými nápady a výpomocí mnozí známí a kamarádi. Patří jim za to náš dík!

Jakým způsobem jste na takový nápad přišli?

Nápad vychází z reálného života. Není téměř týdne, kdy bych si s někým nepovídal a rozhovor se alespoň okrajově nestočil na jeho současnou situaci. I když si to někdy nepřipouštíme, stále něco řešíme – chci se zlepšit v plaveckém stylu, hledám paní na úklid, minulá opravna automobilu se mi moc neosvědčila. Ztratíme tím mnohdy dost času a výsledek často stejně není dle našich představ. Proto mi již dlouho v hlavě zrál nápad, jak využít současných rozsáhlých možností moderních technologií a život si trochu usnadnit.

Navíc v rozhodování o projektu hrála roli i další věc. Denně se setkávám hlavně s negativními zprávami – toto se nepovedlo, s touto firmou se budu soudit atd. Jsem veskrze pozitivní člověk, proto i Tipformio se orientuje pouze na pozitivní doporučení. Samotný návrh služby negativní příspěvky systematicky upozaďuje.

Co bylo při přípravě projektu nejtěžší?

Napadají mne dvě věci. První se týká rozjezdu projektu – sehnat šikovné a motivované lidi, kteří se nebojí pracovat. Ono to zní jako klišé, ale v porovnání se zahraničím v této oblasti myslím si zaostáváme. Spousta mladých lidí má velmi nereálná očekávání. Abychom zůstali jako malý stát do budoucna konkurenceschopní, budeme si to muset uvědomit.

Druhou oblastí je překonávání zaběhlých stereotypů myšlení. V Evropě jsme zvyklí spoléhat se na to, co za nás udělají druzí. Doufáme v to, že přenesením odpovědnosti na druhého se vše podaří lépe. Na trhu se proto objevuje mnoho odborníků, kteří v realitě expertní službu nedodají. Naším cíle je tyto mýty bořit a umožnit lidem efektivně nalézt kvalitní firmy. Snad tím alespoň trochu přispějeme ke zlepšení zkušeností každého z nás.

Co byste doporučili ostatním, pokud chtějí realizovat svůj nápad?

Nevzdávat se. Kdybychom měli poslechnout každého, kdo tvrdí, že něco takového nemůže fungovat, netrval by projekt ani týden.

Na čem pracujete teď?

Nedávno jsme spustili službu Tipformio pro širokou veřejnost. Průběžně nám přicházejí náměty na její další zlepšení. Práce je hodně, ale to je právě to, co nás naplňuje další motivací.

Děkuji za rozhovor. Ať se projektu daří!

Projekt můžete navštívit na stránkách www.tipformio.cz.

Related post

Leave a Reply

MámNapad.cz