TopŠkolky.cz: Vyberte si tu nejkvalitnější školku ve svém okolí

 TopŠkolky.cz: Vyberte si tu nejkvalitnější školku ve svém okolí

Rozhodnutí o tom, kam posílat své dítě do školky je poměrně důležitý krok. Nyní si jej můžete usnadnit tím, že se podíváte na nový web TopŠkolky.cz. O tomto projektu jsme si povídali s Martinou Šebestovou.

V čem váš projekt spočívá?

Top školky jsou užitečné stránky pro rodiče, kteří hledají tu nejlepší mateřskou školu pro své dítě. Na našich stránkách rodiče najdou všechny mateřské školy v České republice, mohou je ohodnotit a sdílet tak své zkušenosti s ostatními rodiči.

Kdo všechno patřil do vašeho týmu?

Náš tým tvořím já Martina Šebestová (tvorba veškerého obsahu stránek, správa databází, administrace webu, apod.) a můj manžel Marek Šebesta, profesionální grafik, který se stará o vizuální stránku webu. Programování nám zajišťoval Jakub Křibík ze společnosti PIXMEDIA.

Jakým způsobem jste na takový nápad přišli?

Založit stránky Top školky nás napadlo v momentě, kdy nám syna nevzali do státní mateřské školy. Následovalo hledání soukromých jeslí, soukromé školky a později i paní na hlídání. Vzhledem k tomu, že se ve stejné situaci ocitla i většina našich přátel a žádné souhrnné stránky obsahující reference školek a jeslí na webu k nalezení nebyly, nápad na jejich založení na sebe nenechal dlouho čekat. A protože já jsem profi copywriter a manžel profi grafik, k realizaci webu jsme tak měli ideální podmínky.

Co bylo při přípravě projektu nejtěžší?

Určitě časová náročnost tvorby databází. Vzhledem k tomu, že jsem maminka na mateřské, neměla jsem prostředky na to abych si databáze někde koupila nebo zaplatila brigádníky. Takže jsem celý web a všechny databáze dělala po večerech a nocích, když děti spaly. Trvalo mi to celý rok. Na druhou stranu se za obsah stránek můžu zaručit, protože jsem si ho dělala sama.

Co byste doporučili ostatním, pokud chtějí realizovat svůj nápad?

Určitě bych doporučila si za svým nápadem stát, i když se zrovna nedaří. Také bych všem doporučila aby se zkusili přihlásit do nějaké soutěže zaměřené na start up projekty. My jsme se přihlásili do soutěže T-mobile Rozjezdy roku 2013 a vyhráli 3. místo v Moravskoslezském kraji a neskutečně nás to nakoplo do další práce a dodalo nám to pocit, že naše práce má nějaký smysl.

Na čem pracujete teď?

Stále se snažím vylepšovat naše stránky, takže na nějaké další projekty zatím čas není. Ale do budoucna máme v plánu udělat jeden velký neziskový projekt, to ale až jednou, snad.

Děkujeme za informace a ať se projektu daří.

Related post

Leave a Reply

MámNapad.cz