Tripomatic: Cestujete? Naplánujte si svou trasu jednoduše

 Tripomatic: Cestujete? Naplánujte si svou trasu jednoduše

Pokud patříte mezi nezávislé cestovatele, určitě se vám může hodit služba, pomocí které si naplánujete trasu tak, abyste neminuli nic důležitého. V krátkém rozhovoru představujeme službu Tripomatic.

O čem Tripomatic je?

Tripomatic je služba, která pomáhá nezávislým cestovatelům naplánovat si výlet a vytvořit si vlastního cestovního průvodce ušitého přímo na míru. Průvodce pak můžete využít i v naší mobilní aplikaci pro iPhone nebo Android telefony. Aplikace vás mimo jiné i naviguje, jak se dostanete na místo, které jste si vybrali, nebo poradí, co zajímavého je kolem vás.

Kdo všechno patřil do vašeho týmu?

Aktuálně na Tripomaticu pracuje deset lidí interně a deset externistů na částečný úvazek. Když jsme začali Tripomatic vyvíjet, byl to jen jeden z více projektů ve firmě, teď jsme se ale rozhodli, že to změníme a zaměříme se jen na něj, protože v něm vidíme obrovský potenciál. Z deseti zaměstnanců, kteří se Tripomaticu věnují, je pět programátorů, v týmu je dále grafik, UX designér, dva lidé na marketing a jeden na kontrolu kvality a testování.

Jakým způsobem jste na takový nápad přišli?

S manželem jsme jeli na okružní cestu kolem Ženevského jezera. Ze začátku nás plánování bavilo, na konci to už ale byla neskutečná otrava a věděli jsme, že některé zajímavé věci neuvidíme, protože už jsme nechtěli trávit další čas zjišťováním, co všechno je v okolí. Říkali jsme si, že by nám pomohl nějaký web, který by nás na zajímavé věci upozornil a zobrazil všechno na mapě tak, aby to bylo přehledné. Žádný použitelný web jsme ale nenašli, tak jsme se rozhodli, že ho uděláme sami.

Co bylo při přípravě projektu nejtěžší?

Na začátku jsme neměli dobře navržené, co vlastně bude projekt dělat. Některé věci se kvůli tomu několikrát předělávali a zašli jsme do mnoha slepých uliček. Když jsme konečně našli správný směr, vše se pohnulo rychle dopředu a začali jsme vidět výsledky.

Co byste doporučili ostatní, pokud chtějí realizovat svůj nápad?

Hlavní je nebát se a opravdu to vyzkoušet. Většinou se dají najít cesty, jak se dá ověřit funkčnost nápadu s minimem finančních prostředků a rychle zjistit, jestli má vůbec cenu se nápadem dál zabývat a rozvíjet ho.

Na čem pracujete teď?

Teď se zabýváme hlavně Tripomaticem, rozhodli jsme se, že na něho soustředíme všechny síly a vybudujeme nejlepší cestovní plánovač na světě. Roste nám rychle uživatelská základna, do roka bychom měli mít milion registrovaných uživatelů. Chceme proto růst co nejvíc podpořit a nabídnout našim uživatelům výborné služby, které jim při cestování opravdu pomůžou.

Děkuji za odpovědi a doufám, že si Tripomatic oblíbí mnoho cestovatelů.

Related post

Leave a Reply

MámNapad.cz