Utukutu: Pohyb hrou pro děti i dospělé

Projekt se zajímavým názvem Utukutu přináší pomůcky podporující zdravý životní styl. Zaměřují se například na koordinaci, jemnou a hrubou motoriku, pohyb. A co je lákavé, jsou určeny pro všechny věkové kategorie. K projektu nám odpovídala na otázky Gabriela Hrdinová.

O čem váš projekt je?
Utukutu chce zdravý a spokojený svět. Jsou pro nás důležití lidé a vztahy. Pro to, abychom byli zdraví a spokojení, se potřebujeme hýbat a mít správně rozvinuté smyslově-pohybové dovednosti. V každém věku potřebujeme vhodné držení těla, rovnováhu a cit pro pohyb. Spojujeme pohyb s hrou, kterou hrají děti i dospělí.
Nevyrábíme jednoúčelové věci. Takové věci se přestávají používat a odhazují se, pokud už není účel aktuální. Naše produkty rostou společně s uživatelem. S dětmi i dospělými. A v každém věku získávají trochu jiný účel. Nikdy by neměly skončit jako odpad. Proto je vyrábíme tak, aby se daly snadno opravit, zrenovovat nebo předat někomu dalšímu.

Kdo všechno patřil do vašeho týmu?
Utukutu se rozrůstá každý den o nové a nové tváře, které při tvorbě našeho projektu potkáváme. Ale hlavně jsou to naše děti. A pak také parta lidí, kteří spolu rádi pracují. Jmenovitě Gábina – stará se o marketing a veškerou komunikaci. Viktor se stará o čísla, procesy, plány a utužuje tým. David & David – nejlepší truhláři ve Středočeském kraji. Ivana & Markéta – mají na starost obchod. A pak pan účetní, kamarád designér, kamarád fotograf, fyzioterapeuti, se kterými konzultujeme, a mnoho dalších. Všechny z nás baví každý den se učit a posunovat, sebevzdělávat se. Protože o tom pro nás podnikání je. O společné práci, toleranci a komunikaci.

Jakým způsobem jste na takový nápad přišli?
Na začátku byl jeden produkt, a to Houpací prkno. Ale důležitý je vývoj. Chceme nadále vyvíjet nové produkty pro děti a dospělé, kteří se budou při jejich používání učit, rozvíjet, pohybovat, přemýšlet, a jejich fantazie bude jiskřit. Už se neorientujeme jen na malé děti. Poptávka po nějakých pohybových „hračkách“ pro dospělé vzešla hlavně od našich zákazníků. A tak jim, i sobě, plníme potřebu. A moc nás to baví.

Co bylo při přípravě projektu nejtěžší?
Vše nějak skloubit. Rodinu, podnikání, hlavní pracovní poměr mého manžela, rychlý růst díky velkému zájmu o Utukutu. A pak srovnání se s tím, že se učíme. A že v něčem jsme pankáči, ale i přesto máme priority, které budeme dodržovat za všech okolností. A to je kvalita a zpracování našich věcí a vstřícná, milá a opravdu bytostná komunikace a zájem o klienta. Toto musí prostoupit celým týmem a všichni to musí žít.

Co byste doporučili ostatním, pokud chtějí realizovat svůj nápad?
Zkusit udělat ten první krok a najít si vhodnou příležitost k otestování. Ať už přes dotazník, formulář, veřejnou skupinu. Nebo alespoň kamarády a jejich kamarády. Vzdělávat se a najít si nějakou, teď populárně řečeno, mastermindovou skupinu. Ale tito lidé můžou být kamarádi, se kterými se jednou za 14 dní potkáte a prodiskutujete, co právě řešíte. Víc hlav víc ví, ale stejně se vždy budete muset rozhodnou dle sebe.
A ještě jedna věc, nebát se lidí. A důvěřovat jim. Pak totiž přijdou přesně ti, co hledáte. U nás to jsou fotografky, designéři, copywriteři, se kterými se můžete nakonec hodně skamarádit.

Na čem pracujete teď?
Tento rok se zdá bude hodně o systematizaci. O nastavování pravidel v rámci týmu. O nějakém, dá se říct, dospívání v podnikání. Také ale o studování evropského trhu. A o nových produktech. A to je práce, dlouhá práce.

Děkujeme za rozhovor a přejeme mnoho úspěchů.

Related post

Leave a Reply

MámNapad.cz