Vítězové Innovation by Design Awards: Uber, SparkTruck, AidPod

 Vítězové Innovation by Design Awards: Uber, SparkTruck, AidPod

V našem dvoudílném seriálu vám představím úspěšné kreativní projekty, které zvítězily v soutěži Innovation by Design Awards 2013. V oblasti dopravy například bodovala mobilní aplikace, která vás jednoduše propojí s nejbližším taxikářem. Jaké jsou další tři nápady?

V úvodním článku vám představíme vítěze soutěže Innovation by Design Awards 2013, kterou vyhlašuje magazín FastCompany v rámci Design Conference. Zaměříme se na kategorie doprava, studentské projekty, sociální inovace, a veřejný prostor.

Uber

V kategorii doprava zvítězila aplikace Uber, která vyhrála souboj s podobným projektem Tesla. Pomocí této mobilní aplikace můžete snadno zavolat nejbližší taxi v okolí. Systém sleduje vozy taxi pomocí GPS. Ve své aplikaci provedete objednávku odvozu a pak už jen sledujete, jak se k vám auto na mapě blíží.

Více informací o Uber se můžete dočíst na webu projektu.

SparkTruck

Kategorii pro studentské projekty vyhrál projekt SparkTruck. Jedná se o dodávku, která jezdí po USA a pomáhá a učí vytvářet a testovat různým lidem své kreativní projekty. V dodávce jezdí studenti Stanforské univerzity, kteří design studují.

AidPod

Nejlepší sociální inovací byl vyhlášen AidPod. Nápad využívá distribuční sítě Coca-Coly pro distribuci léků a ochranných prostředků. Do klasické přepravky pro nápoje se vloží speciální kapsy s léky a dostanou se tak i do těch nejzapadlejších částí země. Více o AidPodu zde.

Klong Toey Community Lantern

V kategorii inovace veřejného prostoru zvítězil projekt z Bangkoku. Zde architekti za tři týdny proměnili část prostoru na víceúčelové komunitní centrum. Lidé zde mohou hrát fotbal nebo basketbal, šplhat po zdech, sedět a pořádat veřejná setkání. Komunitní centrum si můžete prohlédnout na této stránce.

Další čtyři nápady vám představíme v druhém dílu článku.

Zdroj:

Fastcompany.com

Related post

Leave a Reply

MámNapad.cz