Vítězové Quality Innovation Award ČR vyhlášeni

 Vítězové Quality Innovation Award ČR vyhlášeni

Mezinárodní soutěž inovací Quality Innovation Award má za sebou desátý ročník. Původně finská soutěž inovací se v rámci Evropské organizace pro kvalitu rozšířila i do dalších zemí a to i do ČR. U nás soutěž pořádá Česká společnost pro jakost (ČSJ) za podpory Asociace inovačního podnikání. ČSJ se letos ujala i role hostitele při předávání cen 2. února v Praze. Přihlášeno bylo 352 inovací, 18 z nich bylo oceněno.

Ocenění vítězům předali zástupce hlavního organizátora soutěže Laatukeskus Excellence Finland Tani Järvinen a velvyslanec země, ze které vítěz pocházel. Záštitu nad soutěží přijal prezident Finské republiky Sauli Niiströ.

V 8 kategoriích se porota zaměřila na originalitu, využitelnost, zákaznickou orientaci a efektivnost inovací. To mohli posoudit návštěvníci přehlídky vítězných inovací v pražském Michnově paláci. K vidění byly např. NOOA online manažerský nástroj, který manažerům pomáhá provádět organizační změny ve firmě; ocelový zádržný systém svodidel společnosti DAK Steel Construction Ltd.; „zelená linka“ Univerzitní nemocnice z Vilniusu pro pacienty s mrtvicí, díky které je možné neprodleně zahájit léčbu.

V kategorii velkých podniků zvítězila česká společnost ŠKODA JS se zařízením na likvidaci čidel neutronového toku a termočlánků. Absolutní jedničkou s „Inovací všech inovací“ se stala švédská společnost Volvo Contruction Equipment s revoluční koncepcí elektricky poháněného autonomního nákladního vozidla.

Zdroj: TZ České společnosti pro jakost

Chcete prorazit se svou vlastní inovací? Inspirujte se od nejlepších světových inovátorů v knize Inovace je rozhodnutí.

Related post

Leave a Reply

MámNapad.cz