Vítězové Social Impact Award ČR 2013 vyhlášeni

 Vítězové Social Impact Award ČR 2013 vyhlášeni

Výměna oblečení – Social Impact Awards

V posledních dnech jsme představovali tři kreativní projekty, které se dostaly do finále soutěže Social Impact Awards. Jak to nakonec dopadlo a umístil se některý z prezentovaných projektů mezi vítězi?

Než představíme oficiální vítěze, rádi bychom připomněli projekty, o kterých si můžete přečíst v předchozích článcích.

Výměna oblečení – neziskový projekt v rámci kterého si účastníci vyměňují oblečení a zbytek jde na charitativní účely. Rozhovor s autory.

Timebanking – služba nahrazující peníze za virtuální měnu – timekredity podporující vzájemnou výpomoc. Rozhovor s autory.

Little Green – e-shop prodávající designové nádoby s cílem podpořit ekologickou konzumaci vody. Rozhovor s autory.

A jak to celé dopadlo? Z výše uvedených uspěl projekt Výměna oblečení. Vedle toho si cenu odnesly týmy Anthropictures, Fair Art a Hledá se Mnemo!

Lepší komunikace mezi lidmi a úředníky – projekt Anthropictures

Mladí doktorandi antropologie přišli s nápadem, jak překonávat informační propast mezi obyvateli měst a jejich zastupiteli. Když budou radnice díky kvalitativnímu výzkumu vědět, co místní obyvatelé opravdu potřebují, rozvoj měst a obcí půjde mnohem lépe.

Právo a umění – projekt Fair Art

Skupina právníků, umělců, kurátorů a studentů se rozhodla poskytovat právní podporu umělcům a uměleckým institucím a kultivovat právní vztahy na umělecké scéně i mimo ní. Tento koncept na české kulturní scéně zřetelně chybí.

Veřejnost nejvíce ocenila projekt Hledá se Mnemo!

Cenu, o které hlasovala veřejnost na internetu, získala skupina studentů pedagogiky, kteří bojují proti nudě a znechucení ze školních povinností. Pomocí mnemotechnických pomůcek šitých na míru konkrétnímu učivu nabízí školákům mocný nástroj jak si zlepšit paměť a znovu získat chuť do učení.

Autoři vítězných projektů si ze slavnostního vyhlášení v Hubu Praha odnesli šek na 3 000 Eur a poukázku na tříměsíční členství a odbornou podporu v Hubu. Gratulujeme všem výhercům a těšíme se na příští ročník. Více o mezinárodní soutěži na http://socialimpactaward.net.

Foto: Vladimír Kučera

Related post

Leave a Reply

MámNapad.cz