Výměna nepotřebných věcí s aplikací Paperclip

 Výměna nepotřebných věcí s aplikací Paperclip

Na přelomu ledna a února byla v Londýně spuštěna betaverze mobilní aplikace Paperclip. Tento britský startup si klade za cíl zjednodušit lidem výměnu starých a nepotřebných věcí, které by se mohly hodit někomu jinému.

Myšlenka služby spočívá ve výměně věcí mezi dvěma lidmi formou kus za kus, tedy bez použití peněz.

Tvůrci Paperclipu spoléhají na co nejjednodušší proces výměny. V aplikaci vytvoříte položku, kterou chcete vyměnit, nasdílíte ji a čekáte, zda o ni někdo projeví zájem. Pomocí mapy můžete také zobrazit nabízené předměty v okolí a pokud vás některý z nich zaujme, můžete jeho majiteli nabídnout výměnu za některý z vašich předmětů. Aplikace nabízí možnost ohodnotit vzájemnou výměnu a informovat tak ostatní uživatele o spolehlivosti jednotlivých „inzerentů“.

2

Mobilní aplikaci, která je dostupná na Android a iOS, vytvořilo brněnské vývojářské studio Reinto, které spolupracuje s několika dalšími českými i zahraničními startupy. Služba Paperclip je zatím dostupná pouze v Londýně, po skončení betaverze se však počítá s jejím dalším rozšířením a můžeme tedy doufat, že se brzy objeví i u nás.

Autor: Milan Seitler

Related post

Leave a Reply

MámNapad.cz