Zajímají vás big data? Přidejte se k soutěži o letenky

 Zajímají vás big data? Přidejte se k soutěži o letenky

Po založení tradice pravidelných Golang meetupů a oblíbených IT vzdělávacích kurzů pro veřejnost odborníci z Kiwi.com své aktivity dále rozšiřují. Tentokrát spojili síly s kolegy z Fakulty informatiky Masarykovy univerzity a zorganizovali soutěž s názvem Kiwi.com data challenge. Soutěž pod záštitou Laboratoře datově orientovaných systémů a aplikací byla slavnostně zahájena v pondělí 19. září v prostorách Fakulty informatiky. Při této příležitosti bylo také zveřejněno oficiální zadání.


Soutěžící budou mít za úkol vytvořit program, který bude na základě různých charakteristik ovlivňujících let predikovat, kdy s největší pravděpodobností letadlo skutečně přistane v cílové destinaci. K dispozici budou mít tzv. Big data z celého světa, tedy desítky milionů záznamů o atributech, které mohou nějakým způsobem ovlivňovat let.
„Snažíme se tak nejen vysokoškoláky motivovat k ještě větší aktivitě. Našim cílem je umožnit jim během studia řešit reálné problémy a otázky, se kterými se budou setkávat v praxi. Pro všechny účastníky nejenom z řad studentů je to jedinečná možnost, při které si můžou vyzkoušet práci s ojedinělými velkými daty, ke kterým by jinak přístup neměli,” vysvětluje motivaci k založení soutěže komunitní manažer Kiwi.com a jeden z organizátorů soutěže Jan Bleha.

Není náhodou, že soutěž zaměřenou na zpracování velkých dat organizují právě odborníci z Kiwi. com – v tuzemském kontextu je totiž výjimečný objem záznamů, se kterými se tamější vývojáři musí každý den vypořádat.

„Z jednoho běžného vyhledávání na našem serveru vyjede zhruba 50 miliard výsledků, které pro naše zákazníky zpracováváme a vybíráme z nich ty nejlepší. Chceme zájemcům nabídnout možnost práce s podobným objemem informací, protože je to profesně i zkušenostně posune dál,” dodává full-stack developer a jeden z vedoucích soutěže Ondřej Veselý.
Soutěžní týmy mohou být dvou až tříčlenné. Přihlašování do Kiwi.com data challenge bude zpřístupněno až do 2. října. Více informací zájemci naleznou na adrese kiwi.com/datachallenge nebo na facebookové události. Kromě nových zkušeností se ti nejlepší z nich můžou těšit na tematické ceny, kterými budou letenky v celkové hodnotě 2 000 eur.

Zdroj: TZ Kiwi.com

Related post

Leave a Reply

MámNapad.cz