Zalepsistatisvet.cz: Inspirujeme své okolí k pozitivním změnám

 Zalepsistatisvet.cz: Inspirujeme své okolí k pozitivním změnám

Pavel Paszyc se rozhodl vybudovat komunitu lidí, kteří posouvají naši společnost k lepšímu. Na Facebooku má projekt více než 1000 fanoušků a připravují se další projekty. Více podrobností nám Pavel prozradil v krátkém rozhovoru.

O čem váš projekt je?
Projekt Za lepší stát i svět je o inspirování každého k pozitivním změnám ve svém životě i okolí.
Nejlépe to vyjádří krátký úryvek z mého článku, který jsem napsal při vzniku této komunity.:

Soucit, láska, pokora, pracovitost a spravedlnost to je jenom pár hodnot, na kterých musíme postavit naši společnost. Musíme věřit, debatovat a konat. Věřím, že okolo nás jsou spravedlivé, chytré, nebojácné lidské bytosti, které akorát spí, proto myslím, že dnes, ne zítra, dnes je čas probudit a zamyslet se.

Necháme pár špatných lidí, aby ovlivňovali většinu společnosti? Oni spoléhají na náš strach, že se budeme bát jak jich, tak případných změn. Musíme překonat strach, který nás někdy častěji řídí než náš zdravý rozum.
Dobré znaky či vlastnosti naší společnosti a nás samotných, jsou mnohdy ztraceny v čase, práci a politice …
Proto si je musíme připomínat a vyslovovat je nahlas. Stručně a jasně řečeno, být opozicí špatnostem, být opozicí kladným přístupem ke svému životu a okolí.

Kdo všechno patřil do vašeho týmu?
Ze začátku jsem tuto komunitu měl v plánu vytvářet se svým kamarádem, později, když zjistil, že tento projekt je hodně práce a žádné peníze od projektu beze slova odstoupil.

Jakým způsobem jste na takový nápad přišel?
Hledal jsem někoho ve světě ze stejnými názory, neměl jsem kolem sebe moc lidských bytostí, které by mě inspirovali k tomu být dobrý člověk a tak vnikla komunita, která má teď už přes tisíc členů na facebooku a brzy i několik projektů jinde než ve virtuálním světě.

Co bylo při přípravě projektu nejtěžší?
Přiznat se všem co si doopravdy myslím – to bylo to nejtěžší, ale také nejhezčí.

Co byste doporučili ostatním, pokud chtějí realizovat svůj nápad?
Nikdy se nevzdávat, protože s výhrami i prohrami přijdou muži a ženy, kteří vám budou chtít plivnout do tváře, ale vy se nesmíte zhroutit nebo přestat dělat to v co nezmezně věříte.

Na čem pracujete teď?
Hlavní cíl pro tento ¼ rok je aktivněji zapojit do komunity více lidí.
Malý projekt, který už je hotov na papíře a čeká pouze na to až moje přítelkyně sní 15 konzerv mandarinek, které pak budeme umisťovat před vchody v našem panelovém domě, kde se scházejí kuřáci a pro svou lenost a časovou náročnost nechtějí chodit po každé cigaret 4 minuty k popelnicím. (Plechovka v našem vchodě již umístěna je a každý den je plná nedopalků, které by normálně leželi pohozené na ulici před vchodem.)

Můj nejoblíbenější citát je: Chceš-li změnit svět, změn sebe a možná tím změníš úplně vše!

Related post

Leave a Reply

MámNapad.cz