Zaparkuju.cz pomůže Pražanům s parkováním

 Zaparkuju.cz pomůže Pražanům s parkováním

Mobilní aplikace zaparkuju.cz pomáhá v Praze chytře parkovat. Nový systém parkovacích zón přináší řidičům mnoho změn v oblasti parkování. Na tuto oblast se zaměřil nový startup zaparkuju.cz a jeho stejnojmenná aplikace, která je nyní zdarma ke stažení. Aplikace pomáhá řidičům se lépe orientovat v nových parkovacích zónách na území Prahy, včetně detailních informací o cenách a typu zón. Zaparkuju.cz informuje v reálném čase i o naplnění P+R parkovišť.

Nový systém parkovacích zón pro Pražany přináší mnoho výhod, ale bude chvíli trvat, než se s ním seznámí. Řidiči neví, kde jsou jaké druhy zón, jak dlouho, kde a za kolik mohou zaparkovat. Aplikace zaparkuju.cz zobrazuje nové parkovací zóny na území Prahy 3, 5, 6 a 8 a bude rozšiřována v závislosti na modernizaci původního systému na nový i v dalších částech Prahy.

Na rozdíl od současných řešení je díky aplikaci možné pouze třemi kliky pohodlně za nové parkovací zóny zaplatit. Uživatelé nemusí složitě zjišťovat, v jaké zóně se nachází, nebo přemýšlet, jakou mají SPZ. Stačí během registrace údaje jednou zadat a aplikace již vše automaticky předvyplní. Aplikace dále zobrazuje parkoviště P+R a jejich obsazenost v reálném čase.

Firma zaparkuju.cz zaujala v inkubátoru hlavního města Prahy Prague Startup Centre, kam byla přijata v loňském roce. „Projekt zaparkuju.cz nás zaujal, protože řeší aktuální problém v Praze a přispívá ke zlepšení života řidičů v hlavním městě,“ komentuje Michal Zálešák, zakladatel inkubátoru.

Tým již nyní dokončuje další verzi aplikace, která bude rozšířena o soukromá parkoviště v Praze, ale i v dalších městech. Aplikace zaparkuju.cz nově například umožní rezervaci parkovacího stání a automatickou online platbu. Řidiči si tak budou moci parkovací míst rezervovat s předstihem, na dálku a ušetří tak čas s hledáním parkovacího místa.

Zdroj: TZ Zaparkuju.cz

Chcete prorazit se svou vlastní inovací? Inspirujte se od nejlepších světových inovátorů v knize Inovace je rozhodnutí.

Related post

Leave a Reply

MámNapad.cz