Pracovna v parku letos v pražské Grébovce

V minulém roce jsme informovali o projektu Pracovna v parku. Letos se pracovna přestěhovala do parku Grébovka. Pracovna v parku nabízí nejlepší místo pro práci i studium. Mobiliář se zásuvkami a internetem zůstává přístupný zdarma od osmi ráno do deseti večer, od května do října. Nástup do práce snů si Pracovna v Grébovce odpíchne 5. května v 16.00.

“Základním motivem je pro nás využívání zdarma. Pracovny v parku mají být dle našeho pohledu standardní součástí městského mobiliáře, tedy služba, kterou správce veřejného prostoru (městská část, město, lokální iniciativa) nabízí svým obyvatelům,“ říká jedna z iniciátorek projektu Andrea Kosařová.

Pracovna se do Grébovky přestěhovala po loňské sezóně v Riegrových sadech, kde byla umístěna pod širým nebem od loňského srpna. Lidé si tu mohou sednout s knihou, novinami, pracovními materiály, notebookem i jinými pracovními nástroji závislými na elektřině. A těší se veliké oblibě. „Park Grébovka nám připadá pro práci vhodnější“, konstatuje Andrea.

Podle Andrey by se s rozjezdem pracoven v parku měla rozvířit také debata nad smysluplností městského mobiliáře, tedy otázkou, k čemu vlastně současné veřejné prostory slouží a k čemu by možná sloužit měly. “Ideálně s výstupem, že další lokální iniciativy, potažmo městské části projeví o „chytrý mobiliář“ zájem,“ zdůrazňuje užitečnou nakažlivost myšlenky Andrea.

Stejně tak mobiliář reaguje na proměny pracovního trhu v době, kdy přibývá počtu lidí pracujících „na volné noze“ bez pevného zázemí. Právě jim může pohodlná lavice u prostorného stolu s rychlou wifi a elektřinou ve svěžím prostředí parku hodně nabídnout. Pracovnu v parku průběžně udržuje tým ze sdílené kanceláře a kavárny Pracovna na Žižkově, ze kterého vlastně také nápad na otevřený pracovní prostor vzešel.

Zdroj: TZ organizace

Related post

Leave a Reply

MámNapad.cz