Představujeme startup Grand Garden: Bylinkové zahrady v domovech seniorů

 Představujeme startup Grand Garden: Bylinkové zahrady v domovech seniorů

Projekt Grand Garden jsme již zmínili v článku s vítězi letošní Social Impact Award. Nyní vám přinášíme krátký rozhovor o náplni projektu s jeho autorem Ondřejem Jahodou.

O čem váš projekt je?
Grand Garden se zabývá realizací bylinkových zahrad s terapeutickým přesahem v domovech pro seniory. Dalším krokem je prodej zde vypěstovaných bylinek do restaurací a kaváren, senior si tak přivydělá k důchodu. Naším snem je soběstačný dům pro seniory se zahradou, která dům pro seniory “uživí”.

Kdo všechno patřil do vašeho týmu?
Jádro týmu tvořím zatím sám, Grand Garden je stará 3 měsíce, takže se tým teprve vytváří. S projektem mi pomáhají kamarádi, ale rád přivítám každého, kdo chce pomoct. Myslím si, že všichni můžeme přispět svojí špetkou k naplnění vize…třeba jen, tím, že si v příštím roce dají na baru mojito z máty od seniora.

Jakým způsobem jste na takový nápad přišli?
Staral jsem se o prarodiče po mrtvici na Jižní Moravě v domě se zahradou a viděl na jedné straně podhodnocený systém péče o seniory u nás v ČR a na druhé kolik práce zvládl s mou pomocí udělat na zahradě. V praxi jsem si vyzkoušel léčebný přínos zahrady. K tomu roste zájem lidí o kvalitní a regionální produkty.

Co bylo při přípravě projektu nejtěžší?
Vypustit projekt z hlavy na papír.

Co byste doporučili ostatním, pokud chtějí realizovat svůj nápad?
Nebát se vyjít s nápadem mezi ostatní. Po celé republice najdeme místa, kde Vám s rozjezdem pomůžou.

Na čem pracujete teď?
Začínám domovům pro seniory nabízet bylinkové záhony, které zlepší zdraví seniorů po všech stránkách. Na závěr rozhovoru chci poděkovat svojí přítelkyni, která mi nejvíce pomohla k realizaci projektu, protože mi je oporou ve chvílích, kdy vidím jen samé překážky v uskutečnění vize.

Related post

2 Comments

Leave a Reply

MámNapad.cz