Vítězové Social Impact Award 2015 vyhlášeni

 Vítězové Social Impact Award 2015 vyhlášeni

Ve čtvrtek 28. května byli vyhlášeni vítězové letošního ročníku soutěže o nejlepší studentské nápady na společensky prospěšné podnikání Social Impact Award. Porota vybrala projekty Třetí rodič, Dárcovský zip, Grand Garden, Sharygator a JAPU, ve veřejném hlasování získal největší podporu projekt Czechitas. Vítězné týmy si odnesly cenu 1500 eur, poukaz na odbornou podporu (mentoring od PwC a akcelerační program s Janem Veselým), poukaz na propagační služby (Copy General) a členství v Impact Hubu Praha. Autor projektu PrPom odešel s cenou DOBRO. od společnosti Zoot.
Z dvanácti finalistů vybrala porota pět nejlepších projektů, kterými chtějí studentské týmy řešit sociální a environmentální problémy. Důležitými kritérii výběru byl společenský dopad, inovativnost a realistické plánování. I když soutěžící často ještě nemají zpracovaný detailní podnikatelský plán, důležité je, aby usilovali o ekonomickou udržitelnost. Letošními vítězi jsou:

1. Třetí rodič – podpora lidí v roli nevlastních rodičů
2. Dárcovský zip – aplikace na podporu neziskových organizací přes e-shopy
3. Grand Garden – zahradní terapie pro seniory
4. Sharygator – internetový portál pro sdílení vybavení
5. JAPU – zdravé občerstvení nejen do škol

„Do soutěže se hlásí čím dál víc mimopražských studentů – mezi finalisty je to většina, což je skvělé. Je to do velké míry také díky našim novým pobočkám Impact Hubu v Ostravě a Brně, kde dokážeme lidem se společensky prospěšnými nápady poskytnout podporu a nabídnout účast třeba právě v této soutěži,“ říká Petr Vítek, iniciátor Social Impact Award v ČR a jeden z porotců.

O šestém oceněném týmu se rozhodovalo veřejným hlasování na internetu, kde soutěžní videa zaznamenala téměř 13 000 zhlédnutí. Nejvíce hlasů získal projekt Czechitas, který se věnuje vzdělávání a podpoře žen v oblasti informačních technologií.

„V České spořitelně si velice vážíme možnosti být součástí Social Impact Award. Naše banka na sociálních principech funguje již 190 let a právě proto je pro nás podpora podnikatelů se stejným zaměřením důležitá. Mě osobně pak velmi těší propracovanost jednotlivých projektů, protože mi dává jistotu, že tyto principy jsou a zůstanou pro firmy důležité i v dnešní hektické době,“ říká Kamil Pošvic, manažer segmentu pro podnikatele a malé firmy České spořitelny.

Vítězové budou nyní pracovat na dalším rozvoji svých projektů pod vedením odborníků. Každý tým bude během léta doprovázet mentor z řad PwC a na pravidelných workshopech se budou učit odhalovat rizika svých projektů a testovat vhodná řešení.

Zdroj: TZ organizace

Foto: Evka Neuman (EveNeu Photography)

Related post

Leave a Reply

MámNapad.cz