Systémové myšlení usnadňuje řízení změn. Zjistěte jak

 Systémové myšlení usnadňuje řízení změn. Zjistěte jak

Systémové myšlení jako způsob řešení problémů současného světa a řízení firem, to je hlavní náplň prvního ročníku konference European Sharing of System Thinking, která proběhne od 17. do 19. června 2015 v Autoklubu České republiky v Praze za mezinárodní účasti špičkových koučů, poradců a manažerů nadnárodních korporací. V rámci workshopů a diskuzí představí návštěvníkům aplikace technik systémového myšlení na řízení změn a management firem, v hlavní částí programu pak tyto postupy účastníci využijí k zamyšlení nad budoucí podobou bank a fungováním finančího sektoru.

European Sharing of System Thinking je první ze série konferencí zaměřených na konkrétní využití systémového myšlení k řešení komplexních problémů a zavádění změn v řízení firem a moderní společnosti jako celku. Obsahem se zaměřuje zejména na osvojení praktických postupů formou workshopů a vzájemné sdílení zkušeností mezinárodních odborníků z oblasti top managementu, ekonomického a státního sektoru i poradenství.

„Každá společnost, ať už se jedná o firmu nebo občany státu, potřebuje vědět a cítit, že veškerá rozhodnutí, která se v jejím okolí i uvnitř ní samotné dějí, jsou smysluplná a navzájem propojená. K tomu pomáhá systémové myšlení, které nabízí způsoby, jak řešit problémy novými nekonvenčními cestami, a přeměňovat potenciál zdánlivě ztracených projektů v reálné příležitosti,“ uvedl Peter Bach Lauritzen, autor konference a mezinárodní kouč.

Třídenní program konference zahájí Dennis Sherwood, bývalý výkonný ředitel společnosti Goldman Sachs a renomovaný autor publikací o systémovém myšlení v ekonomii. V obsahu svého příspěvku s názvem „Is there anyone there?“ představí způsoby využití systémového myšlení v politické sféře a zamyslí se nad vlivem rozhodování na vývoj větších navzájem propojených společenských systémů, zejména ekonomiky a mezinárodních vztahů.
Ústřední částí setkání pak bude přímá aplikace systémového myšlení na vybrané téma, kterým pro letošní ročník bude budoucí podoba bank. Diskuze proběhne pod moderací Petra Beneše a Andrey Šarochové ze společností Česká spořitelna a Komerční banka.

„Konference se nesnaží nalézt univerzální pravdu a zaručená řešení problémů pomocí systémového myšlení, ale vede účastníky k tomu, aby se odpoutali od zavedených a konzervativních postupů, které již nefungují,“ doplňuje Peter Bach Lauritzen.

Více informací a možnost registrace na webu konference.

Zdroj: TZ organizace

Related post

Leave a Reply

MámNapad.cz