The Innovation Expedition: Jak začít inovovat efektivně

Inovace není jednoduchá, zdůrazňuje ve své knize Gijs van Wulfen. A dokládá toto tvrzení v několik příbězích úspěšných objevitelů. Jaké poučení si z jejich příběhů můžeme pro inovace vzít?

Bohatě ilustrovaná kniha The Innovation Expedition nabízí několik příběhu známých osobností. Autor například zkoumá cestu na měsíc Neila Armstronga, nebo se můžeme dočíst o tom, jak Christopher Columbus dobýval Ameriku.

Z životních příběhů osbností poté Wulfen sestavil seznam velmi poučných doporučení pro zavádění inovací.

1. Urgence

Dle autora je základem velké inovace určitá urgence, která v organizaci panuje. Důkazem může být potřeba cestovat po moři na východ za situace, kdy existující cestu odřizli Turci.

2. Vášeň

Že je vášeň významná pro inovace a kreativitu, tvrdí například i Emilie Franková ve své knize Kreativita a inovace v organizaci. Wulfen v knize dokládá, že mladý Neil Armstrong získal svou leteckou licenci již v 16 letech.

3. Nové technologie

Vývoj nového typu plavidla umožnil Columbusovi provést takto dlouhou plavbu. Nové technologie jsou jednoznačným motorem inovací.

4. Vytvrvalost

Při realizaci inovačního projektu nás čeká řada překážek, se kterými jsme nepočítali. Wulfen proto zařadil vytrvalost mezi svůj seznam ponaučení.

Obsah knihy nabízí několik zajímavých příběhů a řadu tipů, jak s inovacemi nakládat. Může také posloužit jako inspirace, pokud budeme o inovacích chtít mluvit na různých prezentacích. Více zajímavých postřehů si můžete přečíst v knize The Innovation Expedition.

Related post

Leave a Reply

MámNapad.cz